ORTOPEDİK YATAK SEÇİMLERİNDE VİSCO LATEKS ve HYBRİD YATAK NEDİR?

Yatak sektöründe kullanılan ortopedik kelimesi artık insanlar için sıradanlaşan ama anlamının tam olarak kavrayamadığımız bir kelimedir. Huzurlu bir yaşamın en önemli basamağı sağlıklı bir uykuyken ortopedik yatakların önemi de daha da belirginleşiyor. Ortopedik yatak kavramını ayakkabıda kullandığımız şekli ile düşünmek yanlış olmaz.Aynı ayakkabıda  yaşadığımız konforun, vücudumuzdaki hali, vücut şeklini alan ve basıncı azaltarak vücudu destekleyen yataklara verilen isimdir.  Yatak sektöründe sıklıkla kullanılan visco, lateks ve hybrid yatak kavramları nelerdir?

 Visco yataklar, vücudu saran, yattığınızda biraz daha gömülme hissi yaratan  bir yataktır. Yatak üretilirken tamamı visco malzemeden yapılmaz, visco nun altında onu destekleyecek süngerler kullanılır. Çünkü tamamen viscoda uyumak mümkün değildir. Yatağınıza yattığınızda yavaş yavaş şekil alır ve daha sonra eski halini alır. Hassas bir malzeme olan Visco’nun  sulu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir. Uzun süre suya maruz kaldığında aşınmaya   elverişlidir.Visco yatak seçiminde  kendi kilonuza uygun yoğunlukta bir yatak tercih etmeniz gerekir.

 Lateks ise tamamen doğal, doğadaki Kauçuk ağacının öz sütünden elde edilen, köpüksü bir malzemedir. Doğadan elde edilen bu özel malzeme, özel kalıplarda dondurularak bloklar haline getirilir daha sonra da yatak olur. Visco gibi vücudu destekler, yattığınız da vücut boşluklarınızı doldurur ancak, Visco gibi sarmaz. Yattığınızda gömülme hissi yaşamazsınız, yay gibi daha tepkili bir yapısı vardır. Hemen eski haline döner. Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır. Her kiloda insanın çok rahat kullanabileceği bir yataktır. Lateks yataklar özel bloklar halinde tek parça kullanılır.

Hybrid Yataklar bu malzemeleri bir arada sunarak alışa gelmişin dışında  ileri teknoloji makinelerin kullanımıyla birlikte aynı yatak içerisinde toplanırlar. Her malzemenin en üst performans noktasını kullanmayı sağlayacak şekilde kesim, dizilim yapılarak tek bir yatakta toplanırlar. Böylece daha geniş kitleye ulaşabilen bir yatak seçimi gerçeklemiş olur.

Her üç yatakda da son derece konforlu ve uyku esnasında sizi rahat ettirerek sağlıklı uyumanızı sağlayacak özelliktedir. Bu yatak seçimlerinde önemli olan uyku sağlınızla beraber yaşam standardınızı arttırmaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*