JETFAST BAY/BAYAN ORTOPEDİK SİLİKON KAYDIRMAZ AYAK TABANLIĞI

Biz farkında olmasak da ayaklarımız sürekli olarak efor sarf ediyor. Gün içindeki yürüyüşlerimizde, spor faaliyetlerimizde veya uzun süre ayakta kalmamızı sağlayan en değerli iş birlikçilerimiz ayaklarımız. Bu nedenle sürekli olarak, ayaklarımızın yorgun hissederiz. Kimimiz bu duyguyu “sıradan” olarak düşünür. Aslında ayaklarımızı rahatlatacak ve gereken rahatlığı sağlayabilecek bir çözüm var: Ayak yapımıza özel uyarlanan jestfast ortopedik tabanlık kullanmak.  Belki de şuanda sıradan bir tabanlık kullanıyor olabilirsiniz. Ancak sıradan bir tabanlık kullanıyorsanız bu tabanlıklar tek bir yapıda ve ayak parmaklarınız ile topuk arasındaki mesafeyi tek düzeymiş gibi algılayan birçok tabanlık satılmaktadır.  Bu nedenle edindiğiniz tabanlığın sizi rahatlatıp rahatlatmadığını sorgulamak gerekmektedir. Tabanlığın ayak yapınıza uygun olması için, ayak kalıbınızın  doğru şekilde alınması ve tabanlığın istenilen materyallerden oluşması oldukça önemlidir. Tüm spor tiplerinin işleyişi farklı olduğu gibi, tabanlığınızın da bu sporun ve ayağınızın gerçekleştireceği hareketleri yanıtlaması gerekmektedir.

Tabanlıkları kim kullanır?

Tabanlık elbette herkesin günlük yaşam ve tüm spor faaliyetlerinde kullanabilmesi içindir. Herhangi bir spor ayakkabı ya da  başka bir sokak ayakkabısı edindiğimizde, verilen tabanlık standarttır. Ancak her ayak birbirinden farklı olup standart bir ayakkabı astarının kullanılması uygun olmayabilir.

Tabanlık kullanmam gerektiğini nasıl bilebilirim?

Ayağınızın ayakkabı içerisindeki duruşu, iyi ayarlanmadığında, yürüyüş ve koşu; doğru ve doğal şekilde gerçekleşmeyebilir. Özel olarak hazırlanan ya da alınan bir iç taban, ayağın desteklerinin ayakkabınıza uygun şekilde aktarılmasına yardımcı olabilir.

Jetfast tabanlıklar hangi ihtiyacı karşılar?

– Ayakkabı kullanımındaki konforu sağlayarak, yürüyüş ve spor performansınızı arttırır.

– Ortopedik bir rahatsızlığınız varsa tedavinizde size yardımcı olamyı amaçlar.(Elbette ağrı ve sızı şeklindeki rahatsızlıklarınızda uzman bir hekime görünmek gerekmektedir.)

Başlıca özellikleri ve fiyatları nelerdir?

Ayağınıza ve etkinliğinize uygun jestfast tabanlıkların hem kısa, hem de uzun vadeli faydaları vardır.

  • Fiziksel performans sırasında, taban yastıkları ayaklarda eklem veya kas ağrılarını gidermeye ya da azaltmaya yardımcı olur.
  • Elbette daha fazla rahatlama, destek, koruma ve böylece iyi bir performans ve daha az yorgunluk sağlayacaktır.
  • Kaymaz yapıda.
  • Silikon malzeme.
  • Ayakkabınızın şeklini alır.

Jetfast ürünlerini popüler ayakkabı mağazalarından alabileceğiniz gibi bazı medikal ürünlerin satışınının gerçekleştirildiği firmalardan temin edebilirsiniz. Diğer taraftan internet sitelerinde satışının sıkça gerçekleştirildiği popüler adreslerden de alımını gerçekleştirebilirsiniz. Ortalam olarak 15 ila 22 tl arasında değişen fiyatlara sahip olmakla birlikte, satın alırken ürünün teknik özeliklerine dikkat etmenizde fayda olacaktır. Aksi taktirde gereksiz yere fazlaca ücret ödemez aynı zamanda hem sağlığınızı hem de cebinizi korumuş olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*